Ті, хто водить дитину до садочка, знає, як часто там хворіють діти. Інколи малеча може ловити хвороби одну за одною, або ж і сама приносити інфекцію в групу.
Відповідальне батьківство — це не лише про виховання. Відповідальні батьки не водять хвору дитину до садочка. Так вони захищають не лише ослаблений імунітет від нових хвороб, а й друзів дитини та вихователів.
Та багато хто не знає, коли ж після хвороби малеча стає безпечною для оточення. Скільки часу тримати дитину вдома після різних хвороб, а коли вже можна вести її в садочок.
На окрему увагу заслуговує ГРВІ, адже це найбільш розповсюджене захворювання, що викликає нескінченний колообіг дитячого нежиттю й кашлю. Хвора дитина може заражати своїх колег по групі вже в період найменших початкових проявів. Тому, щоб розірвати це нескінченне коло застуди й не нести її іншим, слід лишати малюка вдома за таких проявів:
Ø підвищена температура і потреба у жарознижувальних засобах;
Ø кашель;
Ø погано їсть, мало п’є чи потребує посиленого відпоювання через прояви зневоднення;
Ø потребує частого промивання носа;
Ø сильно закладений ніс, майже не дихає;
Ø діарея, блювання;
Ø порушений загальний стан;
Ø перші дні захворювання.
Коли малюк одужав і почувається добре, певний час батьки ще можуть спостерігати залишкові явища: покашлювання зранку під час зміни положення тіла чи протягом дня, невеликий нежить чи закладеність носа.
Чіткої кількості днів, скільки треба дитину тримати вдома після ГРВІ, ніде не прописано. Лікарі рекомендують побути вдома до повного припинення всіх залишкових явищ — це може зайняти два-три тижні.
Звичайно, тривале перебування дитини вдома не гарантує, що вона довше проходить в садочок до наступної ГРВІ.
У період епідемії грипу такі симптоми як: кашель, нежить, чи хворе горло — вагома причина залишити дитину вдома. Якщо є один чи кілька респіраторних симптомів: хворе горло, кашель чи нежить і температура вища за 38, то потрібно йти на прийом до лікаря.
Дитина, що перехворіла на застуду, може бути заразною ще до двох тижнів, незалежно від того, є нежить чи кашель, чи вже ні.
Збираючи дитину в дитячий садок — будьте уважні. Якщо не впевнені, що дитина здорова — краще проконсультуватись з лікарем та керуватись його рекомендаціями.
Бережіть себе та своїх рідних. Будьте здорові. З повагою, адміністрація.
Comments