top of page

Круглий стіл Захист прав дитини-дошкільника. Дитинство без насильства і жорстокості


Насильство над дітьми – це надзвичайно болюче питання, що викликає серйозну стурбованість, яке, не лише ставить людину в залежне становище, а й завдає величезної моральної шкоди суспільству й є серйозною загрозою дотримання прав людини і дитини.

Соціальний педагог Іщенко Ольга провела для педагогів круглий стіл присвячений всесвітній Акції проти насилля. Разом з педагогами обговорили права вихованців, поняття насилля та жорстокості, яке може проявлятися в дошкільному віці та визначили шляхи його подолання. Також не залишили без уваги питання гендерного та домашнього насилля, яке нажаль існує у нашому суспільстві.

Притча про цвяхи Жив собі хлопчик із жахливим характером Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться У перший день він забив 37 цвяхів Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася . Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха. Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося . Паркан уже ніколи не буде таким, як колись» Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів, і рани залишаються, незважаючи на те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні. Не залишайте на своєму шляху дірок! Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей! Будьте толерантними!




13 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page